Bezpieczeństwo i estetyka – to możliwe, tylko z MR-STAL

Podstawową funkcją każdej balustrady czy poręczy to zapewnienie bezpieczeństwa i wygody poruszania się po schodach, balkonach oraz antresolach. Powinny one ułatwiać poruszanie się po nich, a także chronić przed upadkiem z wysokości. Druga sprawa to kwestia estetyki i design`u: od balustrady zależy bowiem czy dane schody dyskretnie wtopią się we wnętrze, czy staną się dominującym elementem pomieszczenia lub fasady. Podobnie jest z konstrukcją balkonu. Modny aktualnie, surowy design takiej konstrukcji sprawdzi się przy każdym rodzaju budynku i doda mu niezapomnianego charakteru.

Balustrada schodów powinna skutecznie chronić przed wypadnięciem, musi być więc odpowiednio wysoka (przepisy podają 0,9 m, mierzone do wierzchu poręczy). Także prześwity między elementami wypełnienia są tu bardzo ważne, tego jednak przepisy nie precyzują. Oczywiście można samemu poprawiać bezpieczeństwo balustrad, dostosowując je do własnych potrzeb, na przykład stosując takie, które uniemożliwiają wspinanie się lub zjeżdżanie dzieci po poręczach.

Najczęściej dziś spotykanymi balustradami metalowymi ze stali są te polakierowane na dowolny kolor – MR-STAL oferuje te produkty pomalowane na dowolny kolor wg palety RAL co w pełni pozwala na dopasowanie tego elementu pomieszczenia lub fasady budynku nawet do najbardziej wyszukanych projektów. Jednak klasyka ocynkowanej stali jest ponad czasowa. Dlatego nasza firma wyspecjalizowała się w tworzeniu balustrad, poręczy czy konstrukcji całych balkonów właśnie z tego materiału.

Nasze produkty cechuje duża różnorodność wypełnień, które mogą stanowić na przykład wg zapotrzebowania klienta – pręty, blacha perforowana, szkło, drewno, itp. Wysoka jakość wykonania naszych produktów zapewnia dużą odporności na warunki atmosferyczne oraz codzienną eksploatację.

Praktyczny aspekt konstrukcji z stali nierdzewnej to łatwość w utrzymaniu czystości co ma szczególne znaczenie w obiektach użyteczności publicznej czy szpitalach, natomiast elegancja tego materiału sprawia że cieszą się on dużym powodzeniem zarówno w domach jednorodzinnych, blokach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Podczas produkcji naszych wyrobów szczególną uwagę zwracamy na estetykę i wysoką jakość wykonania, każdego, nawet najmniejszego elementu czy detalu, dlatego do wyrobu naszych produktów używamy  tylko  najwyższej jakości materiałów. Zajmujemy się także montażem wykonanych przez nas elementów – dzięki czemu mamy pewność, że efekt końcowy będzie pełny zapewniając naszym klientom 100% satysfakcji.