Zadbaj o wizytówkę swojej posesji z MR-STAL.

Oferowane przez naszą firmę bramy i ogrodzenia znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, osiedlach mieszkaniowych, parkingach, obiektach sportowych i przemysłowych, halach magazynowych, budynkach garażowych itp.

Bramy przemysłowe – rozwierane i przesuwne.

Nasze bramy przemysłowe znajdują zastosowanie w halach magazynowych, obiektach przemysłowych i budynkach garażowych. Konstrukcja bramy i ościeżnica wykonana jest z profili stalowych, wypełnieniem może być płyta warstwowa lub obustronnie blacha ocynkowana malowana na dowolny kolor wg palety kolorów RAL. Skrzydła bramy blokowane są zasuwami w dwóch punktach, wyposażamy je również w zamek wpuszczany z wkładką  patentową.

Nasze bramy przemysłowe cechuje wysoka funkcjonalność i niezawodność, a w połączeniu z przyjemnym dla oka kolorem, tworzy produkt spełniający w 100% oczekiwania naszych klientów.

Bramy wjazdowe – rozwierane i przesuwne

Bramy wjazdowe: jaką wybrać, rozwierana czy przesuwna? – odpowiadamy: stalową! Bramy wjazdowe i furtki stanowią zawsze pierwszy element estetyki posesji na którą wjeżdżamy lub obok której przechodzimy. Niejednokrotnie stanowią przysłowiową „kropkę nad literą „i”, wieńcząc tym samym, wybudowany projekt architektoniczny.

Skrzydła bram wjazdowych wykonywane w naszej firmie są ze stali – zespawane z różnego rodzaju profili walcowanych (kątowników, płaskowników, profili zamkniętych o przekroju kwadratowym lub prostokątnym). Nasze produkty zabezpieczamy antykorozyjnie poprzez malowanie lub cynkowanie

Metalowe mogą być np. tylko ramy nośne, które wypełnia się na przykład drewnem lub specjalnymi listwami z tworzywa sztucznego, ale częściej wypełnienie w przypadku realizacji MR-STAL jest stalowe, nierzadko z finezyjnym rysunkiem profili. Niezależnie od wybranego rozwiązania konstrukcja skrzydeł musi zapewniać im stabilność i odpowiednią sztywność, albowiem na bramę wjazdową otwieraną ręcznie czy za pomocą automatycznego siłownika działają duże siły. Zamówiony u nas montaż razem z wykonaniem bramy zapewni profesjonalne zamontowanie i bezawaryjną pracę przez lata.

Bramy wjazdowe przesuwne stanowi jedno skrzydło poruszające się wzdłuż ogrodzenia, od wewnątrz, oraz dwa słupki – prowadzący, który utrzymuje skrzydło w pionie, i skrajny, który zabezpiecza przęsło bramy przed wysunięciem się z prowadnicy. Bramy wjazdowe przesuwne sprawdzają się na działkach z krótkim podjazdem oraz na takich, na których teren za bramą się wznosi. Po otwarciu nie zajmują przestrzeni wewnątrz posesji, a samochód stojący na podjeździe, nawet blisko ogrodzenia, nie uniemożliwia ich pracy. Szerokość bramy przesuwnej może być dowolna. Ogranicza ją tylko ilość miejsca, jakie trzeba zostawić z jednej strony przy ogrodzeniu, aby zmieściło się tam całe skrzydło. Warto o tym pamiętać, planując miejsce na furtkę.

Bramy wjazdowe rozwieralne (skrzydłowe)

Jeżeli dysponujemy dużą posesją, dobór odpowiedniej bramy wjazdowej nie stanowi problemu. Gdy jednak nasza działka jest głęboka, lecz wąska, okazuje się często, że nie mamy zbyt dużego wyboru. W takim przypadku warto zamontować bramę rozwieralną (skrzydłową). Wprawdzie zajmuje ona sporo miejsca na podjeździe, ale na głębokiej działce nie powinno stanowić to problemu.

Bramy wjazdowe rozwieralne mogą mieć jedno lub dwa skrzydła przymocowane do słupków posadowionych na fundamencie. Słupki bram wjazdowych mogą być metalowe, murowane bądź betonowe. Do nich mocuje się zawiasy, na których zawiesza się skrzydła bramy. Bramy wjazdowe jednoskrzydłowe sprawdzą się, gdy podjazd jest długi. Wadą takiego rozwiązania jest duże i ciężkie skrzydło, które otwierane ręcznie może przysparzać problemów. Bramy wjazdowe rozwieralne jednoskrzydłowe ze względów konstrukcyjnych mają ograniczoną szerokość – do 3 m. Z kolei w bramach wjazdowych dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł może mieć około 3 m szerokości. Bramy te są wyposażone w rygiel blokujący, który chroni skrzydła przed przypadkowym otworzeniem, lub w metalowy ogranicznik przymocowany do podłoża od strony ulicy, dzięki któremu brama nie otworzy się na zewnątrz posesji.

Zaletą bram rozwieralnych jest to, że jeśli okaże się, iż droga dojazdowa będzie zbyt wąska (odległość między bramą wjazdową a krawędzią drogi jest mniejsza niż promień skrętu), można ją cofnąć w stosunku do linii ogrodzenia w głąb działki.

Ogrodzenia

Ogrodzenie frontowe stanowi niezbędny element każdej działki czy posesji. Odgradza i zabezpiecza domy jednorodzinne, bloki i fabryki, ale również ogrody, działki, skwery i wiele innych terenów o różnych funkcjach, kształtach i przeznaczeniu. Wybierając ogrodzenie do danego celu, czy to prywatnego, publicznego czy przemysłowego, należy zastanowić się nad funkcją jaką ma pełnić, a następnie jaka forma wzoru, kształtu i materiału z jakiego będzie wykonane, zapewni tą funkcjonalność.

Zdaniem projektantów z którymi współpracujemy największą trwałość zapewniają ogrodzenia frontowe wykonane z profili stalowych oraz gotowych przęseł panelowych. Do ogrodzeń o większej długości sprawdzi się ogrodzenie z siatki cynkowanej lub powlekanej.

Realizujemy różne kombinacje ww. form ogrodzeniowych zgodnie z potrzebami naszych klientów lub pod ich konkretny, również nietypowy projekt. Pomożemy przy wyborze kształtu, rodzaju materiału i na koniec zamontujemy na posesji klienta.